10 ترفند فوق العاده کاربردی در فیگما – قسمت اول

10 ترفند فوق العاده کاربردی در فیگما - قسمت اول
10 ترفند فوق العاده کاربردی در فیگما – قسمت اول

در این قسمت از آموزش فیگما، قصد دارم 10 ترفند و نکته فوق العاده کاربردی را به شما معرفی کنم که با استفاده از آن‌ها، شما می توانید سرعت کار خود را در طراحی با Figma بهبود دهید.

در آموزش 10 ترفند فوق العاده کاربردی فیگما چه چیزهایی خواهید یاد گرفت؟

در این ویدیو به موارد زیر پرداخته می‌شود:

 1. کپی و تنظیم عناصر بعدی با استفاده از دستور Duplicate در فیگما.
 2. ساخت و طراحی چارت و نمودار دایره‌ای در Figma.
 3. تنظیم شفافیت یا Opacity عناصر در Figma.
 4. کپی استایل از یک عنصر و اعمال آن روی عنصر دیگر در Figma.
 5. انتخاب، جابجایی و تغییر فاصله بین عناصر در Figma.
 6. انتخاب سریع چند آیتم در Figma.
 7. انتخاب سریع آیتم‌های داخل یک گروه در Figma.
 8. نمایش تعداد لایه‌ها و مصرف حافظه (RAM) در Figma.
 9. نمایش و مخفی کردن بخش‌های مختلف در Figma.
 10. کلیدهای میانبر پر استفاده در Figma.
 11. قرار دادن چندین عکس در چند شکل مختلف به صورت همزمان در Figma.
 12. وارد و خارج شدن از گروه‌های مختلف درون یک فریم در Figma.

با مشاهده این ویدیو، مهارت‌های ضروری در طراحی با Figma را بهبود خواهید داد و کارتان را سریع‌تر و بهتر انجام خواهید داد.

 

(برای دیدن این ویدیو باید VPN شما روشن باشد. بعد از روشن کردن VPN یا فیلترشکن، بر روی لینک زیر بزنید و در یوتیوب ویدیو را تماشا کنید)

YouTube ویدئو

10 ترفند فوق العاده کاربردی در فیگما – قسمت اول

 

چطور در دوره‌های آموزشی طراحی UI/UX شرکت کنید؟

شما نیز می‌توانید تجربه حرفه‌ای طراحی رابط کاربری (UI) و تجربه کاربری (UX) را بصورت مرحله به مرحله، کاربردی و پروژه محور یاد بگیرید. در حال حاضر، از طریق صفحه اصلی سایت می توانید پکیج های خودآموز ویدیویی زیر را تهیه کنید:

 1. آموزش طراحی رابط کاربری – UI Design: این دوره به شما اصول و تکنیک‌های مهم طراحی رابط کاربری را آموزش می‌دهد. از طراحی اینترفیس های کاربردی که در کنار حل مشکلات کاربران بسیار زیبا هستند تا انتخاب رنگ‌ها، تایپوگرافی و تجربه کاربری، شما مهارت‌های لازم را خواهید آموخت.
 2. آموزش طراحی تجربه کاربری – UX Design: این دوره به شما نحوه طراحی تجربه کاربری مفهومی و مؤثر را در وب‌سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها آموزش می‌دهد. از ابزارها و متدولوژی‌های UX تا تست و بهینه‌سازی، همه چیز در این دوره پوشش داده شده است.
 3. آموزش ساخت دیزاین سیستم در Figma: این دوره به شما نحوه ساخت یک دیزاین سیستم کامل در ابزار Figma را به صورت جامع آموزش می‌دهد. از ایجاد کامپوننت‌ها تا مدیریت کتابخانه‌ها، مهارت‌های شما در دیزاین سیستم به سطح جدیدی خواهند رسید.
 4. آموزش پروداکت دیزاین: این دوره به شما نکات و تکنیک‌هایی را برای طراحی محصولات دیجیتال و تجربه کاربری بهتر در پروژه‌های محصولی آموزش می‌دهد.

برای ثبت نام در این دوره‌های آموزشی، به وب‌سایت Learnuix.com مراجعه کنید. با دسترسی به این پکیج های آموزشی شما می توانید مهارت های خود را در این زمینه بصورت تخصصی افزایش دهیدو به دنیای جذاب و متنوع UI/UX دیزاین وارد شوید.

 

 

گروه تلگرام برای بحث و تبادل نظر در حوزه دیزاین رابط و تجربه کاربری

گروه تلگرامی ما به منظور تسهیل بحث و تبادل نظر در زمینه‌های طراحی رابط کاربری (UI) و تجربه کاربری (UX) و همچنین پاسخ به سوالات شما در مورد ابزارهای مختلف دیزاین از جمله فیگما تشکیل شده است. این گروه با هدف راهنمایی طراحان UI/UX و همچنین طراحان محصول ایجاد شده است. اگر تمایل دارید به ما بپیوندید و در این مجموعه فعالیت کنید، می‌توانید با کلیک بر روی لینک زیر به ما بپیوندید:

عضویت در گروه تلگرام UIXFamily

کانال تلگرام برای معرفی آموزش ها، مطالب، کتاب‌ها و نکات کاربردی دیزاین و آموزش‌های مختلف دیگر

کانال تلگرام AsteriXarts مکانی است که به شما امکان دسترسی به محتوای تخصصی در زمینه‌های دیزاین و به خصوص UI/UX را فراهم می‌کند. در این کانال، شما می‌توانید به معرفی کتاب‌های مفید، نکات کاربردی و آموزش‌های متنوع دسترسی پیدا کنید. اگر تمایل دارید به این منبع آموزشی و اطلاعاتی بپیوندید، می‌توانید با کلیک بر روی لینک زیر در کانال تلگرام AsteriXarts عضو شوید:

عضویت در کانال تلگرام AsteriXarts

 

 

به اشتراک بگذارید
Hossein-Mahmoodi-Profile
حسین محمودی

طراح محصول | مدرس | یوتیوبر

مقاله‌ها: 44